Niezwyciężeni

Miejski Ośrodek Kultury w porozumieniu z Instytutem Pamięci Narodowej – Komisją Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Warszawie w okresie od 01 maja do 31 grudnia br. będzie realizował projekt pn. 100-lecie niepodległości w Kinie "Śnieżka".
Przed seansami dla grup zorganizowanych i codziennie przed ostatnim seansem zapraszamy na projekcję filmu animowanego o najnowszej historii Polski pt. "Niezwyciężeni".
Film ukazuje kluczowe momenty 50-letniej walki Polaków o wolność  od pierwszego dnia II wojny światowej,  aż do upadku komunizmu w Europie w 1989 roku. Wysiłki te prezentowane są przez bohatera, który z jednej strony jest symbolem zmagań, z drugiej strony w każdej scenie odsyła do historycznych postaci jak rtm. Witold Pilecki, Irena Sendler czy Witold Urbanowicz. Niektórzy z bohaterów pojawiają się w filmowej formie po raz pierwszy: gen. Stanisław Maczek, Jan Karski czy Marian Rejewski. Animacja ma charakter edukacyjny i służy popularyzacji historii Polski. Narratorem polskiej  wersji filmu jest Mirosław Zbrojewicz.

O autorach:
Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu  jest instytucją publiczną, której głównymi zadaniami są: badanie oraz popularyzacja najnowszej historii Polski, zarządzanie spuścizną archiwalną organów bezpieczeństwa państwa komunistycznego oraz ściganie nazistowskich i komunistycznych zbrodni. Jednym z ważniejszych działań IPN jest upowszechnianie wiedzy z historii współczesnej. Instytut organizuje zajęcia w szkołach. warsztaty dla nauczycieli, wykłady, seminaria, konkursy i wycieczki piesze. Przygotowuje również wystawy, koncerty, pokazy filmowe, strony internetowe i nowoczesne materiały edukacyjne dla nauczycieli i uczniów, wydaje interesujące gry planszowe. Coraz częściej Instytut sięga po nowoczesne formy multimedialne: filmy dokumentalne, animacje, prezentacje wspierające proces nauczania historii.
FishLadder to studio kreatywne Platige Image, które ma szerokie doświadczenie w tworzeniu pomysłów na rzecz promocji polskiej kultury i historii. Specjalizuje się w tworzeniu narracji i kompleksowych strategii oraz produkcji branded kontentu. Zespół stworzył kampanię Legendy Polskie i bierze udział w projektowaniu wystaw stałych Muzeum Historii Polski i Muzeum Józefa Piłsudskiego.
Platige Image to wielokrotnie nagradzane studio specjalizujące się w produkcji i postprodukcji filmowej oraz reklamowej, a także w tworzeniu animacji 3D i efektów specjalnych dla świata kultury, sztuki, teatru, edukacji i reklamy.
Juice to kreatywne studio specjalizujące się w projektowaniu, postprodukcji, animacji 3D oraz efektach specjalnych, które od 2006 roku realizuje wielokrotnie nagradzane projekty dla branży reklamowej, filmowej, instytucji artystycznych, edukacyjnych oraz branży gier komputerowych.